ESF

PRODULJENI RAD VRTIĆA

U Općini Donja Voća provodi se 2.835.090 kuna (376.281,11 €) vrijedan EU projekt

“(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba“

“Kroz 20 mjeseci omogućit će se unapređenje usluga za 90-ero djece

u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja”

22.07.2022.

Općina Donja Voća i dječji vrtić “Dječji svijet” provode projekt “(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba” Omogućili provođenje STEAM aktivnosti – od poticanja i razvoja kreativnosti do konstruiranja i svladavanja predmatematičkih vještina

U okviru projekta ˝(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba˝ vrijednog 2.835.090 kuna, (broj poziva: UP: 02.2.2.16), a koji je financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u stopostotnom iznosu, Općina Donja Voća kao nositelj i Dječji vrtić ˝Dječji svijet˝ kao partner, provode aktivnosti produljenog boravka djece u programima vrtića.

Tim povodom je krajem lipnja, nakon tromjesečnog provođenja programa u okviru projekta organizirano druženje roditelja i djece polaznika na kojem su roditeljima predstavljeni rezultati rada.

Zahvaljujući Europskom socijalnom fondu i provođenju projekta ˝(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba˝ program rada s djecom je znatno unaprijeđen, a time je i postignuta puno veća raznolikost kao i individualizacija prema stvarnim potrebama obitelji, ali i svakog pojedinog djeteta.

Roditeljima su predstavljeni rezultati programa tradicionalne kulture te redovite aktivnosti koje se provode u okviru produljenog rada vrtića. Posebno valja istaknuti kako je projektom omogućeno provođenje STEAM aktivnosti pri čemu su zastupljena sva područja od poticanja i razvoja kreativnosti, jednako kao i STEAM kroz prirodu i ekološke sadržaje, pa do konstruiranja i svladavanja predmatematičkih vještina.

Roditelji su iznimno zadovoljni organizacijom i provedenim aktivnostima u okviru produljenog rada vrtića, a obzirom da je uz financiranje rada za potrebne aktivnosti projektom predviđena i osigurana prehrana djece, roditeljima je prezentiran i primjer obroka zdrave prehrane pripremljen u kuhinji dječjeg vrtića, a serviran kao oblik dječje užine, što je kod roditelja također naišlo na odobravanja i pohvalu.

Sadržaj ovog teksta isključiva je odgovornost Općine Donja Voća.

26.05.2022.

Općina Donja Voća kao prijavitelj i Dječji vrtić “Dječji svijet” kao partner, 25. siječnja ove godine, potpisali su ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt “(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba ” čija ukupna vrijednost iznosi  2.835.090 kuna (broj poziva: UP: 02.2.2.16). Projekt je financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u ukupnom iznosu.

– Projektom će se kroz 20 mjeseci omogućiti unapređenje usluga za 90-ero djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja kroz provođenje produljenog boravka i održavanje ukupno osam kraćih programa nakon redovitog radnog vremena, svakodnevno od 16 do 21 sat te subotom od 9 do 17 sati. Zaposlit će se 19 osoba. Projektom se pridonosi stvaranju uvjeta za uravnoteženiji poslovni i obiteljski život mladih obitelji na području Općine Donja Voća, Grada Varaždina, ali i cijele Varaždinske županije – rekla je načelnica Donje Voće Sanja Kočet dodavši da je iznimno ponosna što se po prvi puta u Općini provodi projekt kojim su uključili najmlađe mještane i njihove potrebe.

-Iako to često čujemo, svakako je potrebno ponoviti kako su djeca naša budućnost i upravo provođenjem ovakvih projekata vodimo računa o potrebama djece i roditelja imajući u vidu probleme s kojima se susreću kao i u omogućavanju bolje ravnoteže poslovnog i obiteljskog života obitelji s djecom – poručila je Kočet.

Educirano osoblje

Načelnica je istaknula da je ovim projektom omogućeno roditeljima da u poslijepodnevnim satima i subotom ujutro, svoju djecu povjere educiranom osoblju te da će ona kroz igru usvajati nova znanja iz raznih područja poput sporta, informatike, glazbe, tradicionalnih igara i sličnog.

– Svakako treba spomenuti da je u provedbi projekta zaposleno i 13 djelatnika, a nije nevažna činjenica da je cjelokupni iznos projekta financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Vjerujem da je ovo prvi korak prema stalnom radu vrtića na području naše općine i nakon završetka ovog projekta – poručila je Kočet.

Vrijednost projekta istaknula je i ravnateljica Dječjeg vrtića “Dječji svijet“ Ljubimka Hajdin kazavši da je njegova vrijednost u mogućnosti produljenog boravka djece u vrtiću, uz osiguravanje dovoljnog broja stručnih djelatnika kao i svega potrebnog tehničkog osoblja i svih potrebnih obroka za dijete.

-Takav program dobrobit je za dijete, a također i za suvremenu obitelj kako zbog radnih obaveza roditelja, tako i zbog kvalitete sadržaja i socijalnih interakcija koje se omogućuju djetetu. Važno je istaknuti da su svi programi, a predviđeno je provođenje osam različitih kraćih programa, za roditelje besplatni. Svi planirani programi pridonose razvoju kreativnosti kod svakog djeteta polaznika programa, kao i jačaju samopouzdanja i samopoštovanja. Uz sve navedeno broj osiguranih stručnjaka, plaćenih sredstvima projekta, omogućuje kvalitetan cjeloviti razvoj djeteta, primjeren njegovim individualnim potrebama – kazala je ravnateljica Hajdin.

Produljeni boravak provodi se za djecu svih dobi, a kraći programi za djecu od treće do sedme godine, odnosno do polaska u školu. Planirani kraći programi  su: razvoj kreativnosti, ekološki, sportski, likovni, informatički, tradicionalne igre, glazbeni, strani jezik te predškola.

Osigurani pomoćnici

Ravnateljica Hajdin rekla je da su projektom osigurani i pomoćnici za rad s djecom s teškoćama u razvoju, što omogućuje potreban individualizirani pristup i rad, bez čega dijete s teškoćama ne može postizati razvoj prema svojim maksimalnim mogućnostima, dodavši da je posebnost ovog projekta i upoznavanje djece sa specifičnostima Varaždinske županije, a posebno područja, prirodnih i kulturnih lokaliteta Donje Voće.

-Kroz ekološki, sportski, glazbeni, kao i program tradicionalne kulture, kroz vrijeme provedbe projekta planirano je izdanje tiskanog, edukativnog materijala kao vodiča šetnicom za djecu prirodnim, ekološkim, kulturnim lokalitetima na području općine Donja Voća – istaknula je ravnateljica Hajdin.

Razdoblje provedbe projekta je od 25. siječnja 2022. godine do 25. rujna 2023. godine.

25.01.2022.

25. siječnja 2022. godine potpisan je Ugovor od dodjeli bespovratnih sredstava (kodni broj: UP.02.2.2.16.0216) za projekt „(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba“, Općina Donja Voća kao prijavitelj i Dječji vrtić „Dječji svijet“ kao partner.

Ukupno odobreni bespovratni iznos sredstava je 2.835.090,05 kn, u potpunosti sufinanciran od strane Europske unije.
Projektom će se kroz 18 mjeseci omogućiti unapređenje usluga za 90 djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja kroz održavanje ukupno 8 kraćih programa nakon redovitog radnog vremena vrtića, svakodnevno od 16 do 21 sat te subotom od 7 do 15 sati.

Također, projektom će se zaposliti ukupno 19 ljudi. Projektom se tako pridonosi stvaranju uvjeta za uravnoteženiji poslovni i obiteljski život mladim obiteljima na području Općine Donja Voća, Grada Varaždina, ali i cijele Varaždinske županije.
Web stranica prijavitelja: https://www.voca.hr/

.

Poveznice za natječaje za radna mjesta:

.

Odgojitelj/ica predškolske djece

Edukacijski/a rehabilitator/ica

Pomagač/ica za djecu s teškoćama u razvoju

Spremačica

Kuhar/ica

Domar/ka

ESF

PRODULJENI RAD VRTIĆA

U Općini Donja Voća provodi se 2.835.090 kuna (376.281,11 €) vrijedan EU projekt

“(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba“

“Kroz 20 mjeseci omogućit će se unapređenje usluga za 90-ero djece

u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja”

22.07.2022.

Općina Donja Voća i dječji vrtić “Dječji svijet” provode projekt “(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba” Omogućili provođenje STEAM aktivnosti – od poticanja i razvoja kreativnosti do konstruiranja i svladavanja predmatematičkih vještina

U okviru projekta ˝(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba˝ vrijednog 2.835.090 kuna, (broj poziva: UP: 02.2.2.16), a koji je financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u stopostotnom iznosu, Općina Donja Voća kao nositelj i Dječji vrtić ˝Dječji svijet˝ kao partner, provode aktivnosti produljenog boravka djece u programima vrtića.

Tim povodom je krajem lipnja, nakon tromjesečnog provođenja programa u okviru projekta organizirano druženje roditelja i djece polaznika na kojem su roditeljima predstavljeni rezultati rada.

Zahvaljujući Europskom socijalnom fondu i provođenju projekta ˝(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba˝ program rada s djecom je znatno unaprijeđen, a time je i postignuta puno veća raznolikost kao i individualizacija prema stvarnim potrebama obitelji, ali i svakog pojedinog djeteta.

Roditeljima su predstavljeni rezultati programa tradicionalne kulture te redovite aktivnosti koje se provode u okviru produljenog rada vrtića. Posebno valja istaknuti kako je projektom omogućeno provođenje STEAM aktivnosti pri čemu su zastupljena sva područja od poticanja i razvoja kreativnosti, jednako kao i STEAM kroz prirodu i ekološke sadržaje, pa do konstruiranja i svladavanja predmatematičkih vještina.

Roditelji su iznimno zadovoljni organizacijom i provedenim aktivnostima u okviru produljenog rada vrtića, a obzirom da je uz financiranje rada za potrebne aktivnosti projektom predviđena i osigurana prehrana djece, roditeljima je prezentiran i primjer obroka zdrave prehrane pripremljen u kuhinji dječjeg vrtića, a serviran kao oblik dječje užine, što je kod roditelja također naišlo na odobravanja i pohvalu.

Sadržaj ovog teksta isključiva je odgovornost Općine Donja Voća.

26.05.2022.

Općina Donja Voća kao prijavitelj i Dječji vrtić “Dječji svijet” kao partner, 25. siječnja ove godine, potpisali su ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt “(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba ” čija ukupna vrijednost iznosi  2.835.090 kuna (broj poziva: UP: 02.2.2.16). Projekt je financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u ukupnom iznosu.

– Projektom će se kroz 20 mjeseci omogućiti unapređenje usluga za 90-ero djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja kroz provođenje produljenog boravka i održavanje ukupno osam kraćih programa nakon redovitog radnog vremena, svakodnevno od 16 do 21 sat te subotom od 9 do 17 sati. Zaposlit će se 19 osoba. Projektom se pridonosi stvaranju uvjeta za uravnoteženiji poslovni i obiteljski život mladih obitelji na području Općine Donja Voća, Grada Varaždina, ali i cijele Varaždinske županije – rekla je načelnica Donje Voće Sanja Kočet dodavši da je iznimno ponosna što se po prvi puta u Općini provodi projekt kojim su uključili najmlađe mještane i njihove potrebe.

-Iako to često čujemo, svakako je potrebno ponoviti kako su djeca naša budućnost i upravo provođenjem ovakvih projekata vodimo računa o potrebama djece i roditelja imajući u vidu probleme s kojima se susreću kao i u omogućavanju bolje ravnoteže poslovnog i obiteljskog života obitelji s djecom – poručila je Kočet.

Educirano osoblje

Načelnica je istaknula da je ovim projektom omogućeno roditeljima da u poslijepodnevnim satima i subotom ujutro, svoju djecu povjere educiranom osoblju te da će ona kroz igru usvajati nova znanja iz raznih područja poput sporta, informatike, glazbe, tradicionalnih igara i sličnog.

– Svakako treba spomenuti da je u provedbi projekta zaposleno i 13 djelatnika, a nije nevažna činjenica da je cjelokupni iznos projekta financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Vjerujem da je ovo prvi korak prema stalnom radu vrtića na području naše općine i nakon završetka ovog projekta – poručila je Kočet.

Vrijednost projekta istaknula je i ravnateljica Dječjeg vrtića “Dječji svijet“ Ljubimka Hajdin kazavši da je njegova vrijednost u mogućnosti produljenog boravka djece u vrtiću, uz osiguravanje dovoljnog broja stručnih djelatnika kao i svega potrebnog tehničkog osoblja i svih potrebnih obroka za dijete.

-Takav program dobrobit je za dijete, a također i za suvremenu obitelj kako zbog radnih obaveza roditelja, tako i zbog kvalitete sadržaja i socijalnih interakcija koje se omogućuju djetetu. Važno je istaknuti da su svi programi, a predviđeno je provođenje osam različitih kraćih programa, za roditelje besplatni. Svi planirani programi pridonose razvoju kreativnosti kod svakog djeteta polaznika programa, kao i jačaju samopouzdanja i samopoštovanja. Uz sve navedeno broj osiguranih stručnjaka, plaćenih sredstvima projekta, omogućuje kvalitetan cjeloviti razvoj djeteta, primjeren njegovim individualnim potrebama – kazala je ravnateljica Hajdin.

Produljeni boravak provodi se za djecu svih dobi, a kraći programi za djecu od treće do sedme godine, odnosno do polaska u školu. Planirani kraći programi  su: razvoj kreativnosti, ekološki, sportski, likovni, informatički, tradicionalne igre, glazbeni, strani jezik te predškola.

Osigurani pomoćnici

Ravnateljica Hajdin rekla je da su projektom osigurani i pomoćnici za rad s djecom s teškoćama u razvoju, što omogućuje potreban individualizirani pristup i rad, bez čega dijete s teškoćama ne može postizati razvoj prema svojim maksimalnim mogućnostima, dodavši da je posebnost ovog projekta i upoznavanje djece sa specifičnostima Varaždinske županije, a posebno područja, prirodnih i kulturnih lokaliteta Donje Voće.

-Kroz ekološki, sportski, glazbeni, kao i program tradicionalne kulture, kroz vrijeme provedbe projekta planirano je izdanje tiskanog, edukativnog materijala kao vodiča šetnicom za djecu prirodnim, ekološkim, kulturnim lokalitetima na području općine Donja Voća – istaknula je ravnateljica Hajdin.

Razdoblje provedbe projekta je od 25. siječnja 2022. godine do 25. rujna 2023. godine.

25.01.2022.

25. siječnja 2022. godine potpisan je Ugovor od dodjeli bespovratnih sredstava (kodni broj: UP.02.2.2.16.0216) za projekt „(ZA) najljepše životno doba – vrtićko doba“, Općina Donja Voća kao prijavitelj i Dječji vrtić „Dječji svijet“ kao partner.

Ukupno odobreni bespovratni iznos sredstava je 2.835.090,05 kn, u potpunosti sufinanciran od strane Europske unije.
Projektom će se kroz 18 mjeseci omogućiti unapređenje usluga za 90 djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja kroz održavanje ukupno 8 kraćih programa nakon redovitog radnog vremena vrtića, svakodnevno od 16 do 21 sat te subotom od 7 do 15 sati.

Također, projektom će se zaposliti ukupno 19 ljudi. Projektom se tako pridonosi stvaranju uvjeta za uravnoteženiji poslovni i obiteljski život mladim obiteljima na području Općine Donja Voća, Grada Varaždina, ali i cijele Varaždinske županije.
Web stranica prijavitelja: https://www.voca.hr/

.

Poveznice za natječaje za radna mjesta:

.

Odgojitelj/ica predškolske djece

Edukacijski/a rehabilitator/ica

Pomagač/ica za djecu s teškoćama u razvoju

Spremačica

Kuhar/ica

Domar/ka