Životopis grada/sela

Ciljevi projekta su stjecanja novih informacija o legendama i povijesti nastanka imena mjesta, razvoj svijesti o lokalnoj i europskoj kulturnoj baštini te kulturnim raznolikostima; poticanje stvaralaštva i kreativno izražavanje ideja djece uz predstavljanje široj javnosti kroz informiranje o porijeklu imena mjesta u kojem žive te počevši od razgovora s roditeljima ili starijim sumještanima, čitanjem i slušanjem priča ili legendi, ali i uz pomoć informacija prikupljenih pomoću ICT tehnologije traganje za različitim pričama o porijeklu imena mjesta.

Različitim slikarskim tehnikama izrađivat će se simbol vezan uz ime mjesta, nakon čega će simbol biti ukomponiran u novi likovni rad koji će, osim simbola vezanog uz ime samog mjesta, sadržavati i neku posebnost arhitekture, događanja ili neku drugu specifičnost.