Zajednički boravak djece i odraslih u prirodi

Ideja o uključivanju roditelja u projekt proizašla je iz Erasmus+ projekta S.E.L.F. koji se provodi u vrtiću, a usmjeren je na uključivanje i partnerstvo s roditeljima u razvoju kurikuluma vrtića. Kako bi realizirali projekt, Dječji vrtić Dječji svijet pridružio se ogranku Sekcije „Čevo“ Hrvatskog planinarskog društva MIV Varaždin. Zajednički boravak djece, odgajatelja i roditelja organiziramo jednom mjesečno. Kako je temeljna ideja projekta boravak i druženje djece, roditelja i odgajatelja u prirodi, aktivnosti izleta uključuju: pješačenje (uspon na vrh), upoznavanje i istraživanje krajolika, biljnog i životinjskog svijeta, zajedničko druženje, odmor i opuštanje (npr. paljenje logorske vatre, zajedničke igre na otvorenom, sakupljanje samoniklog jestivog bilja, korištenje raznovrsnih prirodnih oblika drveća i stijenja za maštovite igre djece) i učenje u neformalnom okruženju. Uz to, prirodno okruženje potiče nas na upoznavanje s potrebama opreza tijekom kretanja po različitim podlogama te na igre i oprez u blizini vode.