Ples robota

Projektom će se unaprijediti motorički, kreativni i konstruktorski razvoj djece. Ciljevi projekta su jačanje opažajne percepcije i zamišljanje radnji na druge načine, razvoj stvaralaštva, kreativnog izražavanja i mišljenja, likovnim radovima poticati kreativnost i individualni način izražavanja, rješavanje problema konstruiranje i građenjem robota, motorički razvoj djece te prikazati primjere dobre prakse i razmijeniti iskustva radi unapređenja dječjeg interesa za robotiku.

Djeca će se kretati, raditi, plesati pokretima kako zamišljaju da bi to radili roboti. U centru likovnog stvaralaštva slikat će neobične robote, te će opisivati način na koji rade, što će odgajatelji zapisivati. Igrama konstruiranja, konstruirat će robote kojima će se pojedini dio moći pokretati. Tijekom aktivnosti djeca će razvijati svoje kreativne sposobnosti rješavanja problema. Uz to djeca će razvijati svoje motoričke vještine, u igrama kretanja oponašajući kretanje i radnje robota.