Kulturna baština – usmena predaja

Kroz susrete sa stanovnicima treće životne dobi, u Domu za dnevnu brigu o starijim osobama u Općini Petrijanec i suradnju s KUD-om Klaruš u Općini Maruševec djeca su se upoznala sa sadržajima i načinom obilježavanja tradicionalnih blagdana i narodnih običaja zavičaja. Tijekom aktivnosti s djecom, oživjeli smo večernje okupljanje članova obitelji uz pričanje svakodnevnih stvarnih događaja i pričanja doživljaja iz djetinjstva roditelja i starijih članova obitelji. Tijekom rada na projektu, neke obitelji su stekle naviku prepričavanja svakodnevnih stvarnih doživljaja. Ispričane priče roditelji su zapisivali, i prema svom slobodnom izboru donosili ih u vrtić. Tako su kroz priču oživjeli doživljaji iz djetinjstva roditelja, koja su djeca s velikim zanimanjem slušala. Skupljena je zbirka prepiričanih doživljaja koju djeca uvijek rado slušaju i u vrtiću.