Godina s pticama

Projekt Godina s pticama pokrenut je u Litvi u čast 300. godišnjice rođenja K. Donelaitisa, poznatog litvanskog pjesnika.

Njegova pjesma „The Year“ prevedena je na mnoge jezike, a slavi prirodu i jednostavne ljude.

Cilj projekta je proslaviti ovaj važan događaj s djecom diljem Europe. Djeca će u sklopu projekta tragati za specifičnostima života ptice u njihovoj neposrednoj okolini, učiti o važnosti življenja u skladu s prirodom. Projektne aktivnosti planirane su kako bi potakle boravak djece u prirodi, uočavanje, promatranje i doživljavanje ptica koje nas okružuju. Širi cilj projekta je društveni i osobni razvoj djeteta, znanje stranih jezika, te korištenje informacijsko komunikacijskih alata kako bi postali odgovorni građani Europe.

Očekivani rezultati:
– djeca će učiti brinuti za prirodu, razvijati komunikacijske i informacijske vještine
– odgajatelji i učitelji i će dijeliti znanja i iskustva s europskim kolegama o načinim rada s djecom i učenicima, te poboljšati vlastite informacijsko komunikacijske vještine

Certifikat: A Year with the Birds